Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 30
· Najnowszy użytkownik: szymon

Ciekawe "O czym szumi las..."?

8 grudnia 2015 r. w siedzibie Nadleśnictwa Cisna 40 uczestników z kilku szkół powiatu leskiego walczyło o zwycięstwo w konkursie recytatorskim „O czym szumi las…”.Tematem przewodnim była przyroda w utworach lirycznych.

„Świt na Połoninie Wetlińskiej”


„Świt na Połoninie Wetlińskiej” – to kolejna wycieczka na którą wybrała się klasa czwarta wraz z wychowawcą Tomaszem Winiarskim, opiekunami ks.Pawłem Pernalem, Agnieszką Skotnicką oraz przewodnikiem Witoldem Tomaka.

Zlot hufca harcerskiego


Zlot Hufca Bieszczadzkiego ZHP im.Wincentego Pola w Lesku odbył się tym razem 16-17 października w szkole w Uhercach Mineralnych. Z naszej szkoły w zlocie uczestniczyła gromada zuchów „Wesołe Skrzaty” którymi opiekował się p. Tomasz Winiarski.

Kolejna wycieczka za nami

W studiu TVN Kraków

W dniach 16-19 października 27 uczniów klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum pod opieką p. Haliny Grzybowskiej i p. Marcina Solona brało udział w czterodniowej wycieczce do Wadowic, Krakowa i Oświęcimia zorganizowanej przez członków klubu „Żbik” z Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych. Uczestnikami wyprawy byli także wychowankowie Domu Dziecka z Sanoka wraz z opiekunami.

Rycerskie bonifacje

Aktualności

Dnia 25 września uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką wychowawców zorganizowali rycerskie bonifacje, czyli uroczystość pasowania uczniów klasy I na pełnoprawnych „rycerzy” i „damy dworu”  naszego gimnazjum. Pierwszoklasiści brali udział w różnych próbach wytrzymałości, zręczności, odwagi, kreatywności, siły duchowej i nie tylko…;-). Wszystkie zadania przeszli pozytywnie. Uczniowie okazali się także uzdolnieni artystycznie- wokalnie i tanecznie. Gratulujemy! Na zakończenie uroczystości kandydaci zdecydowanym i pewnym głosem wypowiedzieli treść przysięgi, po czym zostali przez Pana Dyrektora-władcę naszej „Gimnazjady” oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszego gimnazjalnego „królestwa” :)

Memoriał Kamili Skolimowskiej12-13 września odbyła się wycieczka do Warszawy, na którą pojechało 20 naszych uczniów wraz z opiekunami p. Tomaszem Winiarskim oraz p. Adamem Szymbarą w ramach wygranego konkursu fotograficznego MultiSportu. Wiosną nasi uczniowie zostali uwiecznieni na zdjęciu które miało pokazać jak realizujemy zajęcia z lekkoatletyki w ramach prowadzonych zajęć MultiSportu. Spośród zdjęć nadesłanych do warszawskiego biura z całej Polski komisja wybrała 14 najciekawszych i jak się okazało nasze zdjęcie zostało wybrane.

Plener malarski w PrzysłupiuW dniu 11 września grupa 16 –tu  manualnie uzdolnionych uczniów z ZSP w Uhercach  Mineralnych  wyjechała na plener malarski do Przysłupia koło Cisnej, aby tam pod czujnym okiem artystów sztuki, zdobywać wciąż cenną wiedzę i umiejętności w posługiwaniu się pędzlem.

Piesza wycieczka gimnazjalistów


3 września podopnie jak nasi młodsi koledzy ze szkoły podstawowej, my również spdziliśmy aktywnie poznając najbliższą okolicę. W dosć ekspresowym tempie pokonaliśmy pieszo trasę Uherce Mineralne- Kostryń - Glinne - Zwierzyń - Myczkowce - Uherce Mineralne.

Wycieczka szkolna podstawówkiNowy rok szkolny rozpoczęliśmy turystycznie. Trzeciego września uczniowie naszej szkoły podstawowej wraz z nauczycielami Joanną Dendurą, Agnieszką Paszkowską oraz Tomaszem Winiarskim wyruszyli do Caritasu w Myczkowcach.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

Aktualności
AktualnościRozpoczęcie nowego roku szkolnego jak zwykle 1 września
godz. 800 - Msza Święta
godz. 900 - Spotkanie Inauguracyjne
na placu przed budynkiem głównym szkoły

gimbusy będą kursować jak w poprzednich latach

„POLONIADA” i nie tylko….

12 czerwca br. w ZSP w Uhercach Mineralnych odbył się szkolny konkurs polonistyczny „POLONIADA” dla uczniów kl. IV – V SP, w którym wzięło udział 17 dzieci
(10 os. z kl. IV i 7 os. z kl. V). Konkurs w I części miał formę testu cichego czytania ze zrozumieniem fragmentu biografii Marii Skłodowskiej – Curie. W II części uczniowie rozwiązywali zadania ortograficzno – gramatyczne. Maksymalna ilość pkt. do zdobycia wynosiła 56. Zadania nie okazały się proste.
Najlepiej poradziła sobie z nimi piątoklasistka Martyna Winiarska, która zdobyła 51 pkt.
Na drugiej pozycji znalazł się czwartoklasista Wojciech Konik z wynikiem 49 pkt.
Na trzecim miejscu uplasowała się Anita Piątkowska z kl. V z 46,5 pkt.
Serdecznie gratulujemy!
Wygenerowano w sekund: 0.00
358,456 Unikalnych wizyt