Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 30
· Najnowszy użytkownik: szymon

Corrida ortograficzna rozwiązana!

11.06.2015 r. w ZSP w Uhercach Mineralnych odbył się konkurs ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII”  dla kl. IV – V SP. Wzięło w nim udział 13 dzieci (7 os. z kl. V,  6 os. z kl. IV). Konkurs miał formę sprawdzianu ortograficznego. Uczniowie wykonywali różne zadania, m.in. rozwiązywali krzyżówkę, uzasadniali pisownię wyrazów, uzupełniali luki, tworzyli antonimy, odgadywali zagadki ortograficzne. Maksymalna ilość punktów do zdobycia  to 42.
Tytuł Mistrza Ortografii zdobyły ex aequo dwie osoby: Martyna Winiarska z kl. V i Wojciech Konik z kl. IV. Oboje zdobyli 41 pkt.
Wicemistrzem został czwartoklasista Szymon Nieznański z wynikiem 40 pkt.
Trzecie miejsce należało do Luizy Nowak z kl. V, która otrzymała 38,5 pkt.

V edycja konkursu recytatorskiego i wokalnego „Odkrywajmy piękno poezji i piosenki polskiej”3 czerwca 2015 roku w Domu Ludowym w Uhercach Mineralnych z inicjatywy Pani Małgorzaty Chmielowskiej - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszanicy oraz Elżbiety Ziatyk - nauczycielki Zespołu Szkół Publicznych w Uhercach Mineralnych odbył się po raz piąty międzyszkolny konkurs „Odkrywajmy piękno poezji i piosenki polskiej”, w którym wzięli udział uczniowie z powiatu bieszczadzkiego i leskiego ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Czarnej, Olszanicy, Średniej Wsi i Uherzec Mineralnych.
W tym roku konkurs przygotowali uczniowie kl. IIA Gimnazjum: Szymon Bilik, Laura Knieć, Aleksandra Ławrów i Sandra Turek w ramach projektu gimnazjalnego. 

Konkurs „Natura – Naturalna Inspiracja” ROZSTRZYGNIĘTY!

Miło nam poinformować, że zaangażowanie dzieci i wychowawczyń z „małej” szkoły, w promocję obszarów objętych programem „Natura 2000”, zostało docenione przez jurorów konkursu „Natura – Naturalna Inspiracja”, zorganizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych. Wszystkie działania konkursowe, podjęte przez dzieci, które opisaliśmy we wcześniejszym artykule („Natura – Naturalna Inspiracja”), przedstawione zostały w formie ręcznie wykonanego fotoreportażu i przekazane komisji konkursowej. Znaleźliśmy się w gronie najlepszych szkół, które otrzymały nagrodę główną, w postaci lunety, książek przyrodniczych, koszulek oraz pamiątkowych dyplomów. Serdecznie dziękujemy za współpracę rodzicom i leśnikom oraz dzieciom za chęć rozwijania swoich przyrodniczych zainteresowań, ciekawość świata i otwartość na nowe doświadczenia.

Wykaz podręczników szkolnych na nowy rok 2015/16

Aktualności
Generalnie w stosunku do poprzedniego roku podręczniki nie zmieniły się. Klasa I, II i IV SP oraz I gimnazjum otrzyma podręczniki ze szkolnej biblioteki.
Poniżej wykazy podręczników, które można pobrać (format pdf) klikając w odpowiedni link poniżej:
Szkoła Podstawowa:
Gimnazjum:
nauczanie wczesnoszkolne
zerówka oraz klasa III

dla klasy I, II i IV wypożyczy szkoła
dla klasy I wypożyczy szkoła
kl V
kl 2
kl VI
kl 3

Słonka i uśmiechów na wakacje życzy zespół redakcyjny szkolnej strony www.

Wycieczka zerówkowiczówDnia 9 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do piekarni Państwa Szelców w Lesku. Z wielkim zainteresowaniem poznawały pracę piekarza i cukiernika. Obserwowały etapy powstawania chleba, w jaki sposób dekoruje się torty, samodzielnie wykrawały ciastka. Na zakończenie dzieci dostały w prezencie słodkie smakołyki. Bardzo dziękujemy Pracownikom piekarni za gościnność i miłą atmosferę.

„Natura – Naturalna Inspiracja”Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej brali udział w konkursie przyrodniczym „Natura – Naturalna Inspiracja”, organizowanym przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych. Dzieci miały możliwość poznania rzadkich i chronionych gatunków zwierząt, które występują się na terenie gminy Olszanica, w obszarze Natura 2000. Poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą i stały się bardziej wrażliwe na piękno otaczającej przyrody.

Wyniki młodzieżowych wyborów prezydenckich 2015 w naszej szkoleCelem akcji Młodzi głosują było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

•dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów,
•zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.

Organizując w swojej szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznawali w praktyce ich zasady
i znaczenie, a także podejmowali- często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską.

Na przełomie kwietnia i maja 2015 roku Centrum Edukacji Obywatelskiej po raz kolejny zorganizowało szkolne wybory prezydenckie. Nasza szkoła była jedną z 1415 szkół w Polsce, która przystąpiła do projektu. Prawo oddania głosu posiadało ponad 320 000 uczniów.

Kolejna porcja projektów edukacyjnych7 maja kolejna grupa uczniów prezentowała swoje projekty edukacyjne. Przekrój prezentowanych treści był dość różnorodny. Zaczęło się od pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia, następnie poznaliśmy trochę historii Żołnierzy Wyklętych, a zakończyliśmy obserwując prezentację różnych subkultór młodzieżowych.

Matematyczne sukcesy ucznia naszej szkoły!

Nasz laureat - Wojciech

Uczeń naszej szkoły Wojciech Konik (kl. IV), kolejny już raz sięgnął po najwyższe laury w konkursach matematycznych, których głównymi celami jest propagowanie matematyki wśród młodzieży oraz zwiększenie motywacji i zainteresowania uczniów królową nauk.

„ODKRYJ KOSMOS ZE ZŁOTYM MISIEM HARIBO”Dzieci z naszego przedszkola i z zerówki wzięły udział w tegorocznej, XIV edycji konkursu Akademii Misia Haribo „Odkryj Kosmos ze Złotym Misiem Haribo”. Miś zaprosił przedszkolaków do odbycia kosmicznej podróży. Dzięki przeróżnym zadaniom i zabawom dzieci odkrywały przestrzeń kosmiczną i dowiadywały się, co się w niej dzieje. Po cyklu zajęć dzieci zamieniły się w prawdziwych konstruktorów i wspólnie zaprojektowały, i wykonały nieziemski pojazd kosmiczny, który bierze udział w konkursie plastycznym.

„Dzieci @ sieci” – dzieci aktywne onlineDnia 29.04.2015r. chętni uczniowie klas: IV, VI SP i IIA Gim. udali się do BDK w Lesku na przedstawienie pt. „Dzieci @ sieci” przygotowane  przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia. Spektakl opowiadał o przyjaźni, akceptacji, asertywności, radzeniu sobie z przeciwnościami, niezastąpionym realnym kontakcie z drugim człowiekiem. Przestrzegał przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie. Pokazał cyberzagrożenia, a szczególnie zjawisko cyberprzemocy i konsekwencji, jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w Internecie.
Wygenerowano w sekund: 0.01
358,467 Unikalnych wizyt